O mnie

Gabinet terapii naturalnych Bellata w Krakowie stosuje naturalnymi metodami terapeutycznymi. Są to: - Technika Bowena, - terapia neuro-odruchowa Sorensensistem, - terapia oddechem, - trening uważności.

Mam na imię Beata i witam na autorskiej stronie Bellata poświęconej prowadzonej przeze mnie praktyce terapeutycznej.

Czy wiesz, co kryje się pod nazwą bellata?

Wiele osób myśli, że to skrót od słów Bella Beata. Nic podobnego! Bellata to słowo z języka Aborygenów i oznacza kangura. Skąd taka nazwa? Australia, kontynent Aborygenów i kangurów, to ojczyzna Thomasa Bowena – twórcy terapii nazywanej od jego nazwiska Techniką Bowena, terapii uznawanej za jedno z największych osiągnięć medycyny naturalnej.

Moje spotkanie z Techniką Bowena było przypadkowe. Znajoma poleciła mi zabiegi Bowena jako skuteczny sposób pozbycia się migreny i bólów kręgosłupa, na które od lat cierpiał mój mąż. Ukończyłam kurs i zaczęłam stosować zabiegi nie tylko na ból głowy, ale też na wszelkiego rodzaju dolegliwości trapiące moich najbliższych: przeziębienia, infekcje wirusowe, kontuzje, przewlekłe schorzenia. Szybko przekonałam się o niezwykłym działaniu Techniki Bowena: po zabiegach choroby przechodziły szybciej, przebieg infekcji był łagodniejszy. Zauważyłam, że u mnie i moich najbliższych wzrosła naturalna odporność, nasze organizmy zaczęły zwalczać infekcje bez wspomagania farmakologicznego.

W roku 2016 prowadziłam badania nad skutecznością Techniki Bowena w terapii dzieci zagrożonych dysleksją. Badania prowadzone były pod opieką merytoryczną prof. Jagody Cieszyńskiej, która specjalizuje się  m.in. w terapii dysfunkcji u dzieci, w tym dysleksji.

Od 2015 roku jestem członkiem Stowarzyszenia Terapeutów Bowtech Polska, które promuje Technikę Bowena w Polsce i zrzesza dyplomowanych terapeutów, od których wymaga wysokich standardów etycznych i zawodowych w wykonywaniu pracy.

W czerwcu 2016 roku otworzyłam w Krakowie gabinet terapeutyczny Bellata, gdzie początkowo praktykowałam wyłącznie Technikę Bowena. Obecnie w pracy stosuję dodatkowo terapię neuro-odruchową Sorensensistem ™, terapię oddechem oraz trening uważności. Swoją pracę wykonuję z poszanowaniem wartości chrześcijańskich.

Zapraszam do zapoznania się z Techniką Bowena oraz Sorensensistem ™ i doświadczenia efektów ich działania. Na blogu znajdują się prawdziwe historie związane z moją praktyką terapeutyczną. Najnowsze informacje na temat pracy gabinetu Bellata znajdą Państwo na stronie fanpage FB.

Specjalizuję się w terapii:

  • schorzenia psychosomatyczne
  • obniżony nastrój i stany depresyjne, także u dzieci
  • wypalenie zawodowe
  • poprawa samopoczucia
  • zaburzenia hormonalne kobiet, w tym niepłodność, menopauza
  • otyłość o podłożu hormonalnym

Pozdrawiam i być może do zobaczenia!

Beata Karaś

kontakt