Czy potrzebuję terapii?

Jeśli jesteś na tej stronie to zapewne coś ci dolega. Prawdopodobnie Ty, Twoje ciało a może i dusza – potrzebujecie wsparcia. Być może myślisz o podjęciu terapii, ale jeszcze nie jesteś tego pewien.

Jeśli nie jesteś pewien, czy odpowiednio dbasz o swoje zdrowie, odpowiedz sobie na jedno pytanie:

Czy dziś czujesz się tak samo zdrowy jak cztery lata temu?

Jeśli odpowiedziałeś tak, to szczerze gratuluję. Jeśli jednak odpowiedź brzmi nie, może warto zadbać o siebie i swoje zdrowie?

Wiesz zapewne, że na stan naszego zdrowia wpływa wiele czynników. Są to:

– skłonności dziedzicze

–  sposób odżywiania

– aktywność fizyczna

– wykonywana praca

– stan emocjonalny

– higiena psychiczna

– stres

Terapie naturalne, które stosuję w gabinecie, są bardzo delikatne a równocześnie bardzo skuteczne. Niektórych metod dbania o swoje zdrowie możesz nauczyć się w czasie wizyty, a potem będziesz mógł kontynuować terapię samodzielnie w domu. Takie są ćwiczenia oddechowe czy metody treningu uważności mindfulness– choć subtelne, znacząco poprawiają jakość życia.

Podjęcie terapii zapewne poprawi jakość Twojego życia – tego możesz być pewien. Terapie naturalne sięgają do źródeł problemów zdrowotnych i eliminuje przyczyny dysfunkcji. Ale jeśli zależy Ci, aby Twój powrót do zdrowia był pełny i trwały, powinieneś przeanalizować powody, dla których zaczęły trapić Cię dolegliwości.

To kilka pomocnych pytań do ustalenia przyczyn dolegliwości:

Jeśli powodem bólu i dysfunkcji ciała jest kontuzja lub wypadek – sprawa jest prosta. Wypadki zdarzają się i trudno całkowicie je wyeliminować. Niestety wiele z trapiących Cię dolegliwości zaprosiłeś do swojego życia sam. Wiele dolegliwości i stanów chorobowych jest wynikiem trybu życia, jaki prowadzimy. Zapytam znów:

chcesz, aby powrót do zdrowia był trwały, należy podjąć kroki w kierunku eliminacji, a przynajmniej ograniczenia wpływu negatywnych elementów na Twoje życie.

To co każdy z nas może zrobić dla siebie i swojego zdrowia to:

– stosować właściwą dietę

– prowadzić aktywność fizyczną

– dbać o higienę psychiczną

Zapraszam do kontaktu
i do gabinetu
– urządzonego z myślą o Twoich potrzebach
i wygodzie.

kontakt

Gabinet terapii naturalnych Bellata w Krakowie stosuje naturalnymi metodami terapeutycznymi. Są to: - Technika Bowena, - terapia neuro-odruchowa Sorensensistem, - terapia oddechem, - trening uważności.