blog, Technika Bowena, terapia dzieci, terapia kobiet, uroda

Hmmm, ilu zabiegów potrzebuję, aby wyzdrowieć?

Ilu zabiegów potrzebuję, aby wrócić do zdrowia? – to pytanie słyszę prawie za każdym razem, kiedy w gabinecie zjawia się nowy pacjent/klient. Każdy terapeuta wie, że nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Ale pacjenci/klienci jej potrzebują. Dlatego spróbuję udzielić na nie odpowiedzi.

Stosowane przez mnie metody lecznicze to terapie, których działanie wykracza daleko poza czas spędzony w gabinecie. Czy to terapia Bowena czy Thermie roll, czy też terapia neuro-odruchow to terapie, które wpływają na centralny układ nerwowy i stymulują organizm do wewnętrznego przeorganizowania jego działania.

Jeden, sześć lub dwadzieścia cztery – to z ilu zabiegów skorzystasz, zależy od tego, czego potrzebujesz, jakiego efektu oczekujesz i ile czasu chcesz i możesz dla siebie przeznaczyć. Bez wątpienia na przebieg i tempo terapii wpływa stan ogólny zdrowia, wiek, sposób odżywiania i aktywność fizyczna.

Jeden zabieg

Każdy pojedynczy zabieg czy to Bowena czy Thermie roll, czy terapii neuro-odruchowej jest cennym odprężeniem i odpoczynkiem. Już jeden zabieg jest oddechem dla naszego ciała i umysłu. Ale czy da się przeżyć cały rok raz nabrawszy powietrza? Jeśli chcemy zadbać o siebie i dokonać głębszej zmiany w naszym zdrowiu i wyglądzie, warto pomyśleć o serii zabiegów.

Sześć zabiegów

Osobiście polecam cykl 6-ciu zabiegów. Dlaczego? Z powodu czysto intelektualnego, mentalnego.

Nasz umysł potrzebuje minimum 6-ciu tygodni, aby przyjął zmianę jako nową rzeczywistość. W czasie 6-ciu tygodni, kiedy regularnie korzystamy z zabiegów – jeden, dwa lub maksimum trzy razy w tygodniu – przekazujemy do naszego umysłu i utrwalamy informację, że w moim planie dnia, czy też tygodnia, mam czas na relaks, odpoczynek, złapanie oddechu i regenerację sił. Takie przyzwyczajenie umysłu zaowocuje lepszą koncentracją i wydajnością w pracy – czy to fizycznej czy też intelektualnej. Kiedy organizm przyzwyczai się do rytmu praca/odpoczynek, da z siebie więcej, bo ciągu tych 6-ciu tygodni nauczy się w, że po pracy czeka go zasłużony odpoczynek. Perspektywa nagrody – w tym przypadku relaksu – będzie dla nas i naszego umysłu doskonałą zachętą do podjęcia bardziej wytężonej pracy.

A może tak wypoczęty/wypoczęta przemyślisz swoje priorytety i dokonasz na stałe korzystnej zmiany w życiu? Może z czegoś zrezygnujesz na konto czegoś lepszego dla siebie? To już wartość dodana do niby prostego zabiegu odprężającego. Słowem: to, ile skorzystasz z zabiegu, zależy od Ciebie.

Jako terapeuta nie widzę innej zachęty do bardziej wytężonej pracy, jak tylko odpoczynek, perspektywa relaksu, regeneracji.

24 zabiegi

Opcja 24 zabiegów – co przemawia za tą opcją? Za tą opcją przemawia fakt, że gruntowne wzmocnienie kolagenu, który jest głównym składnikiem tkanki powięziowej odpowiedzialnej za stan sprawności organizmu, potrzebuje minimum pól roku stymulacji i treningów * aby się odbudować. Regeneracja tkanki powięziowej potrzebuje od sześciu do dwudziestu czterech miesięcy, aby wrócić do zdrowia. Na tempo regeneracji wpływa wiek, sposób stymulacji powięzi oraz sposób odżywiania pacjenta.

Terapia chorób ogólnoustrojowych (takich jak alergia, Hashimoto, RZS, astma) metodą Bowena najczęściej obejmuje od szesnastu do dwudziestu czterech zabiegów. Po zakończeniu cyklu zabiegów zalecam odczekać dwa, czasem cztery a nawet dziesięć miesięcy, aby wykonać kontrolne badania, które potwierdzą remisję choroby. Zabiegi są stymulacją organizmu do podjęcia przebudowy wewnętrznego funkcjonowania. To, w jakim tempie organizm będzie pracował, zależy od kondycji pacjenta: jego wieku, stanu fizycznego i emocjonalnego, obciążenia stresem, aktywnością fizyczną, sposobem odżywiania.

Niezdecydowany/niezdecydowana? Zacznij od pierwszego zabiegu. Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku.?

*Neuberger A., Slak H. The metabolism of collagen from liver, bones, skin and tandom in normal rats. Biochemikal J 1953;53:47-52)