Refleksologia

W procesie przywracania równowagi hormonalnej i neurohormonalnej organizmu w gabinecie Bellata stosuję refleksologię. Pracuję metodą terapii neuro-odruchowej Sorensensistem ™ . Jest to nowoczesna wersja manualnej metody terapeutycznej znanej od tysięcy lat.

Gabinet Sorensensistem w Krakowie. Terapia neuro-odruchowa Sorensensistem ™  łączy:
- chińską teorię meridianów,
- i akupunkturę,
- wietnamskie i południowoamerykańskie mapy ciała,
- współczesną wiedzę o anatomii i fizjologii człowieka,
- nowoczesną naukę o neuroanatomii.

Refleksologia w wydaniu terapii neuro-odruchowej
Sorensensistem ™ została opracowana przez Dunkę Lone Sorensen. Lone połączyła w jeden zabieg kilka starożytnych metod terapii manualnych pochodzących z różnych kultur z całego świata z nowoczesną nauką neuroanatomii i biochemii mózgu.

Jak tradycyjna refleksologia zabieg polega na opracowywaniu map somatycznych i obszarów łuku odruchowego wpisanych w twarz i stopy człowieka. Tradycyjny zabieg refleksologii polega na korzystaniu z jednego zbioru map somatycznych. W przypadku refleksologii w wydaniu
Sorensensistem ™ każdy zabieg łączy w sobie kilka map somatycznych i kilka procedur stymulujących pracę całego organizmu i poszczególnych narządów. Każdy zabieg łączy pracę na twarzy i na stopach. Dzięki takiemu połączeniu stymulacja organizmu i narządów jest synergicznie wzmocniona. Synergia stymulacji powoduje, że zabieg jest bardziej skuteczny w stosunku do tradycyjnej refleksologii.

Zabieg refleksologii Sorensensistem ™ trwa tyle samo co tradycyjny zabieg refleksologii, czyli obejmuje 25 minut stymulacji twarzy i 20 minut stymulacji stóp.

Terapia N-O Sorensensistem ™ to połączenie:

  • współczesnej wiedzy o anatomii i fizjologii człowieka,
  • nowoczesnej nauki o neuroanatomii
  • chińskiej teorii meridianów,
  • akupunktury,
  • wietnamskich i południowoamerykańskich map ciała.

Połączenie starożytnych terapii ze współczesną wiedzą o anatomii i fizjologii wzmacnia efekt terapeutyczny zabiegów.

Każdy zabieg uruchamia wewnętrzne możliwości regeneracji ludzkiego ciała, czyli procesy samoleczenia organizmu.  i wspomaga przywrócenie równowagi na poziomie fizycznym i psychicznym.

Terapia N-O Sorensensistem ™ pomaga w problemach o podłożu neurologicznym i hormonalnym

W pracy Lone Sorensen korzysta z wyników prac naukowców z całego świata. Są to: dr Yamamoto (YNSA) z Japonii, dr Castillo Morales z Argentyn, dr Wong z USA, dr Chau z Wietnamu, Maria Perez z Argentyny i dr J. Bossy z Francji.