Terapie naturalne – naturalny sposób na zdrowie

W gabinecie terapii naturalnych Bellata pracuję naturalnymi metodami terapeutycznymi. Są to:
– Technika Bowena,
– terapia neuro-odruchowa Sorensensistem ™ ,
– terapia oddechem,
– trening uważności.

Technika Bowena i terapia neuro-odruchowa

to manualne metoda terapii, rehabilitacji i profilaktyki zdrowotnej – działają poprzez uruchomienie procesów samonaprawczych organizmu.

Terapia oddechem i trening uważności

to terapie, których możesz nauczyć się w gabinecie i potem samodzielnie stosować w domu. Działają poprzez przywrócenie świadomości własnego ciała i poczucia zakorzenienia w rzeczywistości. Poprawiają koncentrację, wyciszają emocje, przywracają równowagę emocjonalną.

Terapia neuro-odruchowa Sorensensistem ™

to połączenie terapii naturalnych. Metoda została opracowana przez Dunkę Lone Sorensen. W efekcie połączenia starożytnych terapii manualnych różnych kultur z całego świata z nowoczesną naukę neuroanatomii powstała bardzo skuteczna i naturalna metoda terapeutyczna, która pomaga w problemach o podłożu neurologicznym i hormonalnym.

Terapia neuro-odruchowa Sorensensistem ™ łączy chińską teorię meridianów i akupunkturę, wietnamskie i południowoamerykańskie mapy ciała oraz nowoczesną naukę o neuroanatomii. Pozwala to terapeucie zidentyfikować nierównowagę w zdrowiu klienta i zapewnia wiedzę, aby rozpocząć proces leczenia za pomocą ciała, aby zrównoważyć te dyscypliny. Technika ta łączy zarówno starożytne, jak i współczesne terapie, a także wiedzę o anatomii i fizjologii, z potencjałem równowagi jednostki na wszystkich poziomach, to znaczy fizycznie, psychicznie i energetycznie.

W opracowaniu metody Lone Sorensen wykorzystuje wyniki badań naukowych: Dr Yamamoto (YNSA) z Japonii, dr Castillo Morales z Argentyny, dr Wong z USA, dr Chau z Wietnamu, Marii Perez z Argentyny, dr J. Bossy z Francji.

Technika Bowena jest skuteczną i równocześnie bezpieczną metodą terapeutyczną. Skuteczność metody wynika ze sposobu jej działania: terapia Bowena uruchamia mechanizmy samoleczenia organizmu człowieka. Kiedy skaleczymy się w palec, to proces samoleczenia powoduje zagojenie się rany. Kiedy chorujemy na grypę, to mechanizmy samoleczenia powodują zwalczenie infekcji – leki tylko pomagają w walce z chorobą, ale bez mechanizmu samoleczenia leki byłyby bezużyteczne. Liczne infekcje, życie w ciągłym stresie, nieregularne posiłki, zbyt mała ilość odpoczynku – to wszystko obniża wrodzone możliwości naszego organizmu do samoleczenia. Terapia Bowena uruchamia je na nowo.

Technika Bowena zapewnia w wielu przypadkach w krótkim czasie powrót do zdrowia i sprawności fizycznej. Niektóre dolegliwości ustępują po 1 do 3 zabiegów. Dolegliwości o długim przebiegu wymagają większej ilości zabiegów.

Technika Bowena została odkryta i opracowana przez samorodny talent Toma Bowena w połowie XX wieku, wyjaśnienia doczekała się w wieku XXI naukowego wyjaśnienia. Zaledwie kilka lat temu naukowcy opisali powięź – strukturę obecną w ciele człowieka. Powięź odpowiada za procesy biochemiczne ciała i komunikację międzykomórkową, jest ważnym elementów systemu immunologicznego (odpornościowego) organizmu, po urazach tkanek bierze udział w ich regeneracji.

Zalety Techniki Bowena to:

– delikatność – zabieg jest delikatny i przyjemny dla pacjenta usuwa zmęczenie i oznaki stresu uruchamia procesy samoleczenia organizmu oddziałuje na całe ciało
– każdy zabieg poprawia kondycję fizyczną i stan psychiczny pacjenta skuteczność
– pomaga w 88 % przypadków całkowicie naturalna
– uruchamia naturalne mechanizmy obronne i samoleczenia ciała
– są wskazane dla każdego – można ją stosować w każdym wieku i każdym stanie zdrowia od urodzenia do wieku późnego, także dla kobiet w ciąży i noworodków.

Skuteczność Techniki Bowena – z czego wynika?

Skuteczność terapii Techniki Bowena wynika z docierania do źródeł problemów zdrowotnych i usuwaniu przyczyn zaburzeń funkcjonowania organizmu człowieka. Technika Bowena pracuje z powięzią naszego ciała. W trakcie zabiegu terapeuta stosuje sekwencje ucisków, które prowadzą do rozluźnienia napiętych powięzi. Rozluźnione powięzi lepiej wykonują pracę, za którą odpowiadają w ludzkim ciele. Uwolnienie napiętych powięzi prowadzi do rozluźnienia mięśni i usunięcia blokad – to umożliwia swobodny przepływ płynów ustrojowych i impulsów układu nerwowego co z kolei uruchamia procesy samonaprawcze organizmu. Dzięki temu zabieg Technika Bowena oddziałuje równocześnie na całe ciało: nie leczy pojedynczych schorzeń, ale przywraca prawidłowe działanie całego organizmu. Efekty terapii są widoczne już po pierwszym zabiegu. Ciało odpręża się, – następuje przypływ sił życiowych, zmniejsza się uczucie zmęczenia. Ustępują dolegliwości usprawnia się praca narządów wewnętrznych – po zabiegu organizm jest dotleniony i uwolniony od zewnętrznych objawów stresu, rozluźnione narządy wewnętrzne lepiej wykonują swoją pracę. poprawia się wygląd skóry – krew lepiej krąży, co wpływa na poprawę wyglądu – skóra jest dotleniona i jaśniejsza poprawia się sylwetki ciała – plecy prostują się, ruchy nabierają lekkości powrót do aktywności fizycznej – dzięki zabiegom wiele osób wraca do aktywności fizycznej, na którą do tej pory nie mieli siły ani ochoty.

Wpływ terapii naturalnych na stan psychiczny

Techniki Bowena i neuro-odruchowa Sorensensistem ™ to terapie manualne, która oddziałują na ciało i poprzez polepszenie zdrowia fizycznego wpływają na poprawę stanu psychicznego pacjenta. Po każdym zabiegu pacjent odczuwa wyraźne odprężenie i co się z tym wiąże – poprawę samopoczucia. Czuje przypływ energii i sił witalnych, co może być zachętą do podjęcia nowych zadań i aktywności.

Terapie naturalne stosowane w gabinecie Bellata są:

– skuteczne
– bezpieczne
– brak efektów ubocznych
– delikatne
– całkowicie naturalna
– uruchamiają naturalne mechanizmy obronne i samoleczenia ciała – dla każdego – od urodzenia do późnego wieku, także dla kobiet w ciąży i noworodków