blog, Technika Bowena, terapia kobiet

Terapia tańsza i równie skuteczna jak in vitro . A do tego całkowicie zdrowa.

Terapia jest zdrowsza i tańsza, a do tego równie skuteczna w poczęciu dziecka co metoda in vitro – tak wynika z podsumowań dotyczących terapii niepłodnych kobiet, które do tej pory skorzystały z zabiegów Techniką Bowena w moim gabinecie.

Każda z kobiet miała za sobą minimum 2 lata bezowocnych starań pod opieką lekarską, w tym także nieskuteczne próby zastosowania in vitro. Mimo to co trzecia z pań zaszła w ciążę!

30%
to średnia skuteczność Techniki Bowena
w terapii niepłodności

Skuteczność metody in vitro określa się na poziomie 20-40 %.

Ogólnie skuteczność Techniki Bowena w terapii różnych schorzeń określa się na poziomie 80 % . Dlaczego zatem skuteczność leczenia niepłodności wynosi tylko 30 %? Wynika to z faktu, że z zabiegów korzystały pacjentki skierowane przez lekarzy naprotechnologów. Były to tak zwane przypadki beznadziejne, którym medycyna akademicka, w tym także naprotechnologia, nie była w stanie pomóc. Pacjentki leczyły się bezskutecznie nawet 4 lata i więcej.

Ile zabiegów jest potrzebnych?

Pacjentki skorzystały od 3 do 26 zabiegów. W grupie kobiet, które skorzystały z 5 lub mniej zabiegów w ciążę zaszła co trzecia kobieta. W grupie kobiet, które skorzystały od 6 do 12 zabiegów, nie zanotowano żadnego poczęcia. Natomiast w grupie kobiet, które skorzystały z 13 lub więcej zabiegów co druga terapia zakończyła się sukcesem!

50 %
terapii trwających od 3 do 6 miesięcy
zakończyło się sukcesem

Ile to kosztuje?

Jak od strony finansów wygląda porównanie metody in vitro i terapii Techniką Bowena? Średni koszt przygotowania do zabiegu in vitro i samego zabiegu to wydatek rzędu 8 – 20 000 zł. ( Rok 2018).

W przypadku zabiegów Techniką Bowena koszt skutecznej terapii wyniósł od 300 zł do 2 600 zł. Średni koszt terapii zakończonej ciążą to 1 120 zł. Warto zauważyć, że za tę kwotę kobieta nie tylko zaszła w ciążę, ale też poprawiła ogólny stan zdrowia.

Koszt terapii przygotowującej do in vitro i sam zabieg
to minimum 8 000 zł.
Średni koszt terapii Techniką Bowena to
1 120 zł.

Skutki uboczne

Pacjentki korzystające z metody in vitro dotykają efekty uboczne. Do najczęściej spotykanych należy rozregulowanie pracy układu hormonalnego, otyłość, wahania nastroju, rzadziej zespół hiperstymulacji jajników. Skutkiem ubocznym terapii niepłodności Techniką Bowena jest… poprawa zdrowia.

Gdzie haczyk tej metody?

Technika Bowena jest metodą naturalną, a więc bazuje na naturze. Cud poczęcia jest największym cudem natury, ale nie można go wydrzeć wbrew naturze. Z naturą można tylko współpracować. Aby zabiegi przyniosły efekt, potrzebne jest stworzenie warunków sprzyjających życiu.

Pacjentki, które skorzyształy z zabiegów z pozytywnym skutkiem, to kobiety, które zadbały o higienę swojego życia w wielu wymiarach. Zadbały o dietę, aktywność fizyczną i odpoczynek. Jedna z pacjentek zmieniła pracę, ponieważ dowiedziała się, że praca w systemie zmianowym, a więc praca w nocy, może być przeszkodą w zajściu w ciążę.

Pacjenci, kobiety i mężczyźni, często przekonują się, że pod wpływem zabiegów Techniką Bowena ciało zaczyna upominać się o swoje potrzeby: zdrowe odżywianie, sen, relaks. Te obszary często zaniedbujemy i przekłada się to na pogorszenie stanu zdrowia. Niepłodność jest bardzo często efektem wieloletnich zaniedbań potrzeb i fizycznych, i psychicznych. Kiedy dostrzegam, że źródłem trudności kobiet są problemy natury emocjonalnej, sugeruję pacjentkom, żeby skorzystały z psychoterapii, bo sama praca z ciałem nie wystarcza.

Zatem na sukces i cud poczęcia złożyło się wiele elementów: zdrowa dieta, higieniczny styl życia i pracy, odpoczynek. Same zabiegi nie przyniosłyby efektów, gdyby nie całościowa zmiana. Jako terapeutka Techniki Bowena jestem zapewne stronnicza w przedstawianiu faktów. Ale fakty pozostają faktami, a te przemawiają na korzyść terapii naturalnej.