blog

Hashimoto można wyleczyć?

Hashimoto można leczyć Techniką Bowena. Czy to prawda?

 terapia Bowena hashimoto wyleczone

Hashimoto- temat trudny i wzbudzający emocje. Chorzy, przeważnie są nimi kobiety, chcą wyleczyć chorobę. Lekarze znają wielowymiarowy przebieg choroby i nie obiecują gruszek na wierzbie, czyli wyleczenia. Wielu chorych, też przeważnie kobiety, szukają w tej sytuacji metod alternatywnych. W ten sposób trafiają na informację, że na Hashimoto pomaga Technika Bowena. Czy to prawda?

Nie chcę dolewać oliwy do ognia w sporze między lekarzami a chorymi na temat uleczalności Hashimoto, dlatego zamiast komentować, przedstawię wyniki, które przedstawiły mi ostatnio moje pacjentki.

Pani Patrycja, lat 47. Rok 2016, wyniki TSH, FT3 i FT4 : w normie; aTPO – 188. Pacjentka nie zdecydowała się na leczenie farmakologiczne. Włączyła dietę bezglutenową i terapię Bowena
Wrzesień 2018: TSH, FT3 i FT4 : w normie; aTPO – 1,8.

Pani Kasia, lat 37. Wrzesień 2017, wyniki TSH, FT3 i FT4 : w normie; aTPO – 500. Pacjentka nie zdecydowała się na leczenie farmakologiczne. Włączyła dietę bezglutenową i terapię Bowena.
Wrzesień 2018: TSH, FT3 i FT4 : w normie; aTPO – 0,8.

Być może w przypadku obu pań zmiana wyniku aTPO to samoistna remisja autoimmunologicznego zapalenia tarczycy. Ale obie panie sporo zrobiły, aby zadbać o swoje zdrowie: zmieniły dietę i skorzystały z terapii, która usuwa skutki stresu. A wiemy, że stres jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za pojawienie się chorób z autoagresji.

Może warto spróbować?