Jak pracować z emocjami

1. Pobierz listę uczuć i potrzeb
Darmową listę uczuć i potrzeb znajdziesz TUTAJ.

To najistotniejszy element nauki empatii. Jeżeli nie będziesz korzystać z listy uczuć i potrzeb, prawdopodobnie będziesz stale używać tych samych słów opisujących twoje doświadczenia i w ten sposób nie posuniesz się do przodu w nauce empatii. Z nauką empatii jest jak z nauką języka obcego: jeśli chcemy wejść na wyższy level, musimy powiększać zasób słów. Tego bez słownika nie da się zrobić.

2. Załóż dziennik
Zapisywanie myśli i spostrzeżeń na początku pracy z emocjami i potrzebami jest ważne, ponieważ notowanie pogłębia proces nauki. Do wpisów możesz wykorzystać tradycyjny zeszyt lub dokument cyfrowy (np. Google Docs, Word albo notatnik w telefonie lub na komputerze). Możesz też pisać wpisy w formie maili do samego siebie – wystarczy, że codziennie przeczytasz maila z moim wpisem i prześlesz wiadomość do siebie, dodając swój wpis.

3. Zarezerwuj czas
Zarezerwuj sobie codziennie ok 5-10 minut na zrobienie wpisu i jeśli masz taką możliwość, przeznacz dodatkowe 10 na posiedzenie z samym sobą.

I to wszystko. Prawda, że proste:)

Zasługujesz na 10, 15 czy nawet 20 minut czasu spędzonego na rozwijaniu swoich kompetencji. Stawką jest Twoje zdrowie fizyczne i emocjonalne oraz relacje z innymi 🙂

Jak prowadzić zapisy w dzienniku?

kliknij tutaj

,,Istotne problemy naszego życia nie mogą być rozwiązane na tym samym poziomie myślenia, na jakim byliśmy, kiedy je tworzyliśmy.”

Albert Einstein